تبلیغات
TBMA - رشد شخصیتی – با یاری دیگران به خودتان نیز کمک کنید
TBMA
GOOD LIFE

در دنیای امروزی که همواره همه ی مردم برای رسیدن به خواسته هایشان با هر سختی در تکاپو هستند، مسلما" دیگر وقتی باقی نیست که به دیگران نیز فکر کنند، این درحالی است که برخی از آنها حتی نمی دانند که به دنبال چه چیزی هستند!

اما حقیقت این است که همین افراد موجود در زندگی ما می توانند به راحتی گره از مشکلات ما بگشایند یا حداقل بار فکری و اتلاف زمان ما را کم کنند. باید بدانیم که با کمک به کسی، در واقع یک تجربه جدید کسب می کنیم ، در جایگاه کمک کردن به دیگران بودن ، خیلی لذت بخش تر از این است که همیشه نیازمند کمک باشیم!

به این جمله دقت کنید : چینی ها معتقدند :" کسی که اهدا می کند خوشبختر از کسی است که دریافت می کند". منطقی است چون کسی که کمک می کند همیشه در موضوعی نسبت به کمک گیرنده برتری دارد. حس کمک به دیگران، نه تنها تعادل را در روابط ما ایجاد می کند بلکه یک فرد با کمک و انتقال انرژی مثبت، معتقد است که در مقابل، با این کار، پاسخ مثبتی نیز از جانب شما دریافت خواهد کرد.

این بدان معنی نیست که هر کسی در مقابل کمک به دیگران باید انتظار جبران داشته باشد، اما با القاء افکار و حس مثبت در کارهایتان، حالات معنوی و روحی خود را تقویت می کنید. اینکه همیشه در انجام یک کار داوطلب شوید بسیار شیرین تر از تجربه و یادگیری از سختی هایی است که دیگران توانسته اند برای موفقیت هایشان بر آنها غلبه کنند. برای مثال، اگر در یادگیری و آموزش یک نفر کمکی کنید، نه تنها به معلومات و دانش خود افزوده اید بلکه  مهارت آموزش خود را نیز پرورش می دهید.

امتحان کنید و دریابید که تنها با یکبار کمک به دیگران، چه حس زیبایی خواهید داشت. اگر احساس می کنید که این رابطه یک طرفه شده است و در مقابل کمک، هیچ سودی حاصل نمی کنید، علت آن این است که شما بیش از حد متوقع هستید ( هیچ گاه نباید انگیزه ی کمک، جبران آن باشد )، حداقل سودی که از کمک به دیگران می برید، این است که بر غرور خود غلبه می کنید و با تمرین مستمر و مرور زمان، از اینکه همیشه ضعیف و نیازمند کمک دیگران  بودید، خلاص می شوید.
نوشته شده در تاریخ 1388/09/29 توسط Black Rose

قالب وبلاگ

سیستم افزایش آمار مجیک